Meie poolt pakutavad teenused:
Ehitusprojekti tuleohutusosa koostamine/kontroll
Koostöös projekteerijate- ja arhitektidega koostame ehitusprojektide tuleohutusosad, mis tunduvalt kiirendab ehitusloa menetlust ning tagab seadustega kooskõlas lahendused. Päästeameti poolt koostatud juhendid projekteerijatele/ehitajatele/arhitektidele:
https://www.rescue.ee/et/projekteerija-ehitaja-arhitekt
Kasutusloa menetlus on seisma jäänud selle tõttu, et puudub ehitamiseks kooskõlastatud projekt/ ehitusluba või ehitusdokumentatsioon on kadunud või on midagi ümberehitatud ilma vastava loata? Pakume abikätt ehitusaudi tuleohutuosa koostamiseks, anname nõuandeid esinenud puuduste likvideerimiseks.
Rohkem informatsiooni tuleohutusauditi koostamise kohta leiate Päästeameti koduleheküljel:
https://www.rescue.ee/files/2018-11/ehitise-auditi-tuleohutusosa-jaanuar.2018.pdf?e774da6dfd
Küttesüsteemi ekspertiis
Tavaliselt vajalik kasutusloa menetluse raames, kui küttesüsteemi kohta puudub vajalik dokumentatsioon. Tegemist on tehnosüsteemiga, mille kohta ekspert annab hinnangu küttesüsteemi tuleohutusnõuetele vastavuse kohta).
Täpsemalt küttesüsteemide tuleohutusest leiate Päästeameti koduleheküljel:
https://www.rescue.ee/files/2018-10/kuttesusteemide-tuleohutus-04.04.2018.pdf?056caab935
Tuleohutusalased konsultatsioonid / järelevalve
Tuleohutusjärelevalve ehitamise käigus ja tuleohutusalased konsultatsioonid.
Vajad abi konkreetse lahendusega? On soov, et spetsialist vaatab oma silmaga olukorda objektil või ehitusobjektil ning annab vajalikku nõu. Meie oleme valmis alati Teid aitama.
Tuleohutusülevaatus
Tuleohutusülevaatus on teenus, mida pakub erasektor. Tuleohutusülevaatust võib läbi viia inimene, kellel on vastavalt kutsestandardile tuleohutusspetsialisti 5. taseme kutsetunnistus või tuleohutuseksperdi 6.
Tuleohutusülevaatus on kohustuslik:
- büroohoones pindalaga üle 750 m2
- tööstus- ja laohoones pindalaga üle 1000 m2
- garaažis pindalaga üle 1000 m2
Ülevaatus tuleb teha kord kolme aasta jooksul ja ülevaatuse tegija sisestab andmed tuleohutusülevaatuste portaali. Põhjalikum ülevaade nõuetest on leitav Päästeameti koduleheküljel: https://www.rescue.ee/et/juhend/tuleohutuseuelevaatuste-kkk
Tuleohutuse enesekontrolli aruanne
Ehitise valdaja koostab tuleohutusaruande ehitise kohta, kus esineb kõrgendatud tulekahjuoht, viibib palju inimesi ja võib tekkida suur varaline kahju. Täpsemad kriteeriumid sätestab siseministri määrus „Nõuded tuleohutuse enesekontrollile ja tuleohutusaruandele ning tuleohutusaruande koostamise kohustuslikkuse kriteeriumid“ lisa 2.
Rohkem informatsiooni leiad Päästeameti koduleheküljel: https://www.rescue.ee/et/tuleohutuse-enesekontroll
Tulekahju korral tegutsemise plaan/evakuatsiooniskeemid
Tuleohutusülevaatuse ja enesekontrolli tuleohutusaruande esitamise kohustusega asutuses või ettevõttes tuleb koostada ka tulekahju korral tegutsemise plaan (ning evakuatsiooniskeemid) ning üks kord aastas korraldada evakuatsiooni- ja tulekahju korral tegutsemise õppus.
Operatiivkaart
Operatiivkaart koostatakse:
- enesekontrolli tuleohutusaruande esitamise kohustusega ehitise kohta
- kümne- ja enamakorruselise hoone kohta
- kultuuriväärtusliku hoone kohta
- hoone kohta, milles hoitakse mälestisi
Operatiivkaart on kompaktne vaade ehitise tehniliste andmete, ehitises asuvate tuleohutuspaigaldiste ja muu olulise kohta, mis on abiks päästemeeskonnale sündmuse lahendamisel. Operatiivkaardi koostab hoone omanik ning selles sisalduv teave esitatakse Päästeametile.
Vaata Päästeameti juhendit: https://www.rescue.ee/et/operatiivkaart
Nimetatud teenuste pakkumiseks on vajalik vastav kutsetunnistus ja firma MTR registreering.